בוקר יום שבת 6.30 נפשנו קבוצת רוכבים "מרוכבי כל גיל "בחנייה של תחנת דלק בצומת מגידו .
התארגנות קצרה כמה מילים מהמוביל איתן על אופי הרכיבה ויוצאים לדרך.
יצאנו מתחנת הדלק דרך שדות העמק חלפנו ליד תל קדש/תל אבו קודיס עצירה קצרה להסבר על המקום התל נחפר בשנת 1968 על-ידי פרופסור אפרים שטרן ופרופסור יצחק בית-אריה, נחשפו שכבות ישוב רבות: ברונזה, ברזל, פרסית, רומית, ביזנטית וערבית-קדומה, ונתגלה מזבח ארבע-קרניים. בקיבוץ גבעת עוז הסמוך, בחדר הנצחה ישנו חדר ארכאולוגיה ובו ממצאים מתל קדש והאזור בתל עצמו שרידים מועטים.
המשכנו למושב רם און מושב עובדים בחבל תענך עצרנו ליד ביתה של חוה ויהודה דרורי פסלת במקצועה קיבלנו מחוה הסברים כפי שהיא מציירת את זה בהומור וחיי שזורים בתוך הפסלים אם זה הפסל של "הפולנייה" או "החקלאי היגע", כולן ”בריאות”
ואפשר לנחש למה?...
אני לא מפסלת פסל בלי משמעות תמיד בתנועה, אני צריכה לדעת מה הם חושבים ומה עוד רגע יגידו תמיד עם בגדים ופרצופים מכל העדות והמינים!
קצת צילומים וממשיכם לכיוון מסילת השומרון, עפולה - ג'נין - מסעודיה - שכם, היא מסילת רכבת היסטורית, עיקרה לאורכה של הארץ, שנסללה בשיתוף פעולה בין הטורקים לגרמנים בין השנים 1912 ל-1914. מוצאה של המסילה בצומת הרכבות עפולה לצד מסילת העמק ומשם נסללה דרומה עד לתחנת הרכבת מסעודיה כ 12 ק"מ צפונית לשכם, ומשם המשיכה דרומה לשכם. על פי התכנון המקורי נועדה המסילה לחבר את ירושלים אל מסילת הרכבת החיג'אזית באמצעות שלוחת רכבת העמק.
לאחר הסברים ממצאים המשכנו דרך מפעל הפסדים בעפולה חזרה דרך שדות העמק ,צומת תענכים עד לתחנת הדלק .
לסיכום : ברצוני להודות לגיל על מסלול יפה . לאיתן ספיח על הובלה והסברים ממצאים לאורך כל המסלול ,ליהודה פורתי תודה על תפקיד המאסף שדאג שאף אחד לא יחסר.
ולכם החברותא היה כייף לרכב לצדיכם.
להתראות בשבילים