עם סיום חג ראש השנה יצאנו חברי קבוצת "אח(לה)טיול" לשרוף הקלוריות שנשארו , ברכיבה כיפית סביב שמשית.
לאחר התכנסות וכמה מילים מהמוביל מומי יצאנו לדרך.
אורך המסלול:26.63 גובה מצטבר:362 מטר.
יצאנו מהחנייה דרך שביל שמשית ונחל ציפורי עד לעין יבקע (או ראס אל עין )رأس العين .המקומיים קוראים למקום ראס אל עין או מעיין הסוסים.
עצרנו להתרשם. המקום עבר שיפוץ(שווה ביקור) . משלימים בוק וממשיכים לנוע לאורך נחל ציפורי .
עד לטחנת הנזירים - טחונת א-רהיב. الطواحين במקום בריכה רומית שהשתמשו בה בשביל טחנת קמח שבנו במקום בין המאות ה-16 וה18. באמצע המאה ה-19 נמכרה התחנה למנזר הכרמליתים (ומכאן שמה).
מתארגנים וממשיכים לנוע במגמת עלייה דרך טבאש חוצים את כביש 7513 עד חוות דרך התבלינים
להפסקת בוקר מסורתית לתה עוגות דבש ,רימונים וכמובן ברכות לשנה החדשה .
לאחר התארגנות קצרה ממשיכים לנוע חוצים מעבר מתחת לכביש 77 עוברים דרך שביל יזרעאל ,שביל נחל ציפורי עד למכוניות לסיום המסלול.
לסיכום :ברצוני לאחל לכולם שנה טובה המון בריאות אושר ועוד שנים רבות של רכיבות משותפות .