• Groopy
  • Groopy
  • CaravanZ
  • Groopy
Groopy

לדווש ביער אשתאול באווירת דרך בורמה הישנה 10.7.2019

פרטים

נפתח ב: 10/07/2019
סוג: טיול בארץ
 44 תמונות
 1 תגובות
 209 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
סיפור רכיבת הבוקר עם בוקר שחר חדש עולה לירושלים לפגוש בכניסה למסילת ציון את פרופסור איתן, שנינו יחד יצאנו לדווש ביער אשתאול באווירת דרך בורמה הישנה, בדרך חלפנו בן גבעות נמוכות, המתנשאות לגובה של עד כ-350 מטרים מעל פני הים, חלפנו בדרך ליער אשתאול הוכשרו דרכי נוף מסומנות לכלי רכב פרטיים, ולרוכבי אופניים ואתריו המרכזיים שולטו. מיטיבי הלכת יוכלו למצוא גם את שביל ישראל ושביל אופניים "מים אל י-ם" שמחבר בין תל אביב לירושלים. בדרך למושב תעוז, חלפנו בדרך הקצרה העולה מכביש 44 למצפה הראל כ-100 מטרים אחרי החניון השלישי, בעיקול הדרך שלנו למצפה הראל, מסתעפת שמאלה דרך המובילה למבנה, בית האבן שבמקום שימש כבית הספר של הכפר הערבי בית ג'יז. בתקופת מלחמת השחרור שכן כאן מוצב של חטיבה 7, בסמוך לבית האבן הציבה קק"ל דגם גדול, שממחיש את תוואי דרך בורמה ואתריה. בסמוך ניצב מגדל תצפית. זהו מגדל ששימש בעבר בימות הקיץ את צופי האש של הקרן (כיום הכניסה למבקרים אסורה). תעוז הוא מושב של ארגון המושבים של הפועל המזרחי, נמצא צפונית לבית שמש, בצד כביש הגבורה, השייך למועצה האזורית מטה יהודה - היישוב הוקם בשנת 1950 על ידי עולים מתימן, על יסודות הכפר הערבי בית סוסין, שתושביו נמלטו במלחמת העצמאות, במהלך מבצע בן נון ב', ולא הורשו לחזור לבתיהם. המושג "דרך בורמה" הפך אצלנו ברבות השנים למטבע לשונית שבאה לתאר "עקיפה" או התגנבות בדרך לאר שמית, ל"התפלח" למקום כלשהוא בדרך- לא- דרך. אצלנו קשור מושג זה בדרך שנפרצה במלחמת העצמאות, עקפה או השתחלה בין קוויה חזיתו קטעי כביש הרוסים וחסומים, "הצילה את ירושלים" מרעב ואף עזרה לתגברה בנשק, תחמושת ואספקה היונית אחרת. השם "דרך בורמה" ככינוי לדרך שלנו לירושלים הושאל מ"דרך בורמה" שנסללה בין בורמה לסין בתקופת מלחמת העולם השנייה, שכן בשתי הדרכים העבירו אספקה חיונית בעת מלחמה. עם זאת כדאי להשוות לפחות את הנתונים הפיזיים: אורכה של יידרך בורמה" שלנו במספרים עגולים הוא בערך 12 ק"מ, בעוד 1200-100 הדרך שבין בורמה לסין היאפי ק"מ. זו שלנו מתגברת בעיקר על השפלה הגבוהה, כדי 300 מטרים ויותר ומטפסת להריה ודה עד לרום של כ-600 מטרים מעל פניהם ואי לוזו שיוצאת מבורמה, מטפסת וחוצה הרים בגובה של מספר קילומטרים... חזרנו מאושרים, והתגמול המלא היה עוד כמה קילומטרים נוספים לרפרטואר

שאלות ותגובות

נכתב ב - 10/07/2019 16:28:59

לדווש ביער אשתאול באווירת דרך בורמה הישנה 10.7.2019

עם בוקר שחר חדש יצאנו יחד שני חברים לדווש בשבילים, ובשדות , שם לחשוב מחשבות, על נפלאות של בורא העולם.
פה מטפסת נמלה אל קינה, על גבה עלה כה כבד, הקיץ רק התחיל, והחרף הסתיים, מתבונן סביבי ראה מה יפים הפרחים, מספר העלים כה מושלם, הקיף הגיע כל שנה בדיוק בזמן.
בזמן נגמר היום ובא הלילה, כמו שעון הולכים הכוכבים, וסוף של העולם בהרים של קרח לבן, גם הדוב השבע נרדם.

אדם של עור ועצם, יציר הבורא הגדול, ואיש עוד לא הבין, איך הוא מדבר ורואה וחולם, מיליונים של תאים מחוברים, עורקים ורידי גידים ואיברים, ומי ששכל בו ברור יהיה לו, זה ה' שברא הכול. אני כן ממאמין, שה' שם בשמים, רק הוא ברא, ועוד בורא כזה עולם גדול יפה, אחד היה הוא ויהיה, בלי עזרה לבד עושה, כי מי את זאת יוכל לדעת, איך הוא עושה הכול לבד.

אהה, אני מאמין שהבורא מביט מלמעלה, והוא עצמו הכול מנהיג, וגם אותנו כאן למטה, הוא עכשיו עלי משגיח, ולך הוא מבקש, תאמין מאד בזה, ורק אליו תקווה.

אל השמים עף הייתי,אילו כנפיים רק היו לי, על קצה הקשת אז עמדתי, ולעולם שר את שירי, מי שצריך לישועה, ומאמין בכל ליבו בל תיפול עליו רוחו, הבורא הוא לצידו.

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר