• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

לאורך טיילת החוף לדרום יפו העתיקה, לצפון הרצליה וחזרה הביתה 4.8.2019

פרטים

נפתח ב: 04/08/2019
סוג: טיול בארץ
 121 תמונות
 1 תגובות
 146 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
196 ק"מ של חופים לאורך הים התיכון הופכים את ישראל לגן עדן לאוהבי ים. לצד רביצה נעימה על החוף, שחייה בים הפתוח, משחק מטקות או פשוט תצפית על השקיעה, יש לחופי ארצנו עוד המון מה להציע: משמורות טבע יפהפיות, דרך אתרים היסטוריים ועד פארקים עירוניים שמתאימים מאוד לבילוי משפחתי. ומי שרוצה לבלות עוד קצת ליד הים ימצא כמה מלונות נהדרים ומסעדות חוף מצוינות. לפניכם הצעות לחופים מקסימים, אטרקציות מיוחדות, מלונות מומלצים ומסעדות מוצלחות – והכל ממש על קו המים. סיפור הרכיבה עם בוקר שחר חדש יצאתי לדווש, משכונת המשתלה לכיוון גשר המכביה, לאורך גדות פארק הירקון, נמל תל אביב, לאורך טיילת החוף עד יפו העתיקה, חזרה לנמל תל אביב, ולאורך טיילת החוף הצפוני תל ברוך, המשכתי לחוף הצוק, דרך שביל שרון למרינה הרצליה, לאורך לטייל החוף עד העיר הרצליה, המשכתי עד מחלף פי גלילות, חתכתי דרך הגשר לשדות רמת השרון, וחזרה לשכונת המשתלה. התגמול המלא היה עוד כמה קילומטרים נוספים לרפרטואר: אורך המסלול: 55:80 ק"מ - גובה מצטבר: 335מ' - זמן מוארך (4:11) ארבע שעות, ואחד עשרי דקות כולל..... שבוע מהנה לכול החברים, נתראה בשבילים, פיירו מצ"ב לינק לגלריה:

שאלות ותגובות

נכתב ב - 04/08/2019 12:34:10

לא רק חיטוב: איך אימון כושר יוביל אתכם להצלחה בחיים

מעבר לשיפור הכושר, ירידה במשקל וחיטוב הגוף, היתרונות האישיים של העיסוק בספורט מתבטאים בכל תחומי החיים: הצלחה בעסקים, שיפור הכישורים החברתיים והנאה מחייה משפחה מספקים. אז מה יעזור לכם להתמיד באימונים?

כבר לפני יותר מ-30 שנה מחקרים קבעו שעיסוק בספורט מעלה את רמת האושר האישי, יש לכך הסבר מדעי מוכר: בזמן פעילות, המוח משחרר אנדורפינים, שמתפקדים ממש כמו סמים שמייצרים "היי".

אבל כדאי גם לדעת שהמוח מזהה את תחילת הפעילות כסטרס או דריכות. לכן, במקביל, הוא נכנס לפעילות מוגברת שבה הוא מתגייס למגננה מפני איום או מאבק כלשהו, שלאחריה מגיעה תחושת שחרור והקלה. את תחושת ההקלה הזו מתאמנים מזהים כתחושת הרגיעה שמאפיינת את השעות שלאחר הפעילות.

באופן אינטואיטיבי יכול להגיד כל אחד שהטבע עושה טוב. הרי זה לא סתם, שגם מתכנני הערים הגדולות, משאירים "ריאות ירוקות" במרחבי העיר. מקומות ירוקים, שהטבע הוא השולט בהם, וזאת לטובת הבריאות. בריאות הגוף וגם הנפש.
אך, כיום אפשר לומר שההבנה כי הטבע מיטיב עם האדם, אינה רק עניין של אינטואיציה. מחקרים רבים מאוניברסיטאות רציניות בעולם – גם מוכיחות זאת באופן מדעי. מוכיחות שהטבע עושה טוב לבריאות.

יתרונות השהייה בטבע לגוף ולנשמה
• הגברת הפעילות המוחית
מחקר מאוניברסיטת מישיגן מצא כי הליכה של שעה באזור שבו שולט הטבע הגבירה את הפעילות המוחית בחמישית. באופן דומה, בדקו החוקרים את פעילותם המוחית של אנשים שהלכו במשך שעה ברחובות העיר, ולא מצאו שום שינוי בפעילות שהתרחשה לפני ואחרי ההליכה אחר כך.

• שיפור בזיכרון לטווח קצר
במחקר זה, נבדקו גם שתי קבוצות – האחת שהתה באזור עירוני במשך שעה, הקבוצה השנייה שהתה באזור מוקף בטבע במשך שעה. בתום השעה, נבדק הזיכרון לטווח הקצר של נבדקי שתי הקבוצות. באופן מדהים נמצא שהזיכרון לטווח קצר שנמדד, היה טוב יותר ב-20% אצל חברי קבוצת הטבע, מאשר חברי קבוצת העיר.

• מסוגל למנוע דמנציה
המחקרים מצאו כי נמצא שיפור קוגניטיבי של 40% אצל ישישים, ברמת סיכון גבוהה לדמנציה, אשר נהגו לשהות או ללכת שעה בשבוע במקום של טבע.

• הליכה בטבע מונעת וגם עוזרת בטיפול בסוכרת
החוקרים מצאו כי הליכה קבועה באזורים של טבע מעלה את רמת האינסולין בגוף, באופן העוזר במניעה של מחלת הסוכרת, כמו גם בהפחתת רמות הסוכר אצל החולים בסוכרת.

• הגדלת רמת האנרגיה בגוף ע"י הפחתת זיהום אוויר
מכיוון שאזור שבו שולט הטבע, מוקף בירוק, וכידוע הירוק עוזר בהפחתת כמות זיהום האוויר בסביבה, הרי שבאופן אוטומטי גדלה גם הרגשת האנרגיה והחיוניות של הגוף – בזכות שהייה באזור ירוק.

• שהייה בטבע דומה למדיטציה, ולפיכך מפחיתה לחץ
מחקר בריטי מצא כי הפעילות המתרחשת במוח בעת שהייה קבועה בטבע, דומה במדדים רבים לפעילות המתרחשת במוח בעת פעילות מדנוטטיבית. באופן זה, ישנה הגברה של פעילות מערכת העצבים הפארא - סימפתטית, האחראית על הרגעת המערכות הגופניות שלנו. והרי ידוע שגוף ונפש הולכים יד ביד, אז אם נרגעות המערכות בגוף, הרי שגם רמת הלחץ הנפשי פוחתת.
אז מהי המסקנה מכל המחקרים האלה? המסקנה פשוטה. לא משנה איפה אתם גרים – מצאו את פיסת הטבע הקרובה אליכם, ובלו בה לפחות פעם בשבוע; אם בהליכה, אם בפיקניק, או אם בשיטוט עם הכלב, או הילדים. ומדי פעם, כדי להיטיב עוד עם הגוף ועם הנפש – צאו לנופש במקום שבו הטבע עוטף מכל צד, ואיזה מקום מושלם יותר לעשות זאת – מאשר פינוק אמתי, מכל הכיוונים, בנופי גונן…הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר