• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

שישי בבוקר ממשיך להתמיד – רכיבת אימון מהירה, אתגרית לפני סערת מזג האוויר 7.2.2020

פרטים

נפתח ב: 07/02/2020
סוג: טיול בארץ
 51 תמונות
 1 תגובות
 124 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
סיפור רכיבת הבוקר למרות תחזית מזג האוויר כי, החל ממחר בלילה (שישי) ועד לסוף השבוע צפוי לפקוד את הארץ מזג אוויר גשום וסוער עם כמויות גשם גדולות במיוחד. קיים חשש כבד להצפות ולשיטפונות באזורים רבים בארץ. אכן התעוררתי לבוקר גשום בשעות הבוקר, ויצאתי לדווש בין הטיפות בחיק הטבע, רחוק מבניינים ומן, אוהב רק צבע, ירוק על כל גווניו ומעדיף עצים על אנשים. בחיק הטבע רגוע כמו אגם, ושבילים חופשי עם פרפרים, מקשיב לשיר של הציפורים, וכשהרוח נוגעת בכתפי, אז מין צמרמורת עוברת בגופי ואני עונה ואוו, הו...זה שיעור בטבע שאי אפשר ללמוד בבית הספר במרכז העיר, חצי או רבע, שעה וזה לא סוד בטבע הלימוד יותר מהיר בחיק הטבע אני פוגש פרחים, וחרקים שמבקשים קירבה, ועל כל גבעה, בעשב בין שיחים, בחיק הטבע הכול כמו בראשית, ויש פתאום סיכוי שהחתום קבע על הרגשה חופשית, ואיש כבר לא יזיז אותי מכאן. חזרתי שוב הביתה עליז ושמח, עם עוד רכיבה מאתגרת, במזג אוויר חורפי, גשום, קריר, אך נעים. • זמן דיווש האופניים כולל (1:51) שעה, חמישים ואחד דקות. • הוספת מספר קילומטרים נוספים לרפרטואר: 26:12 ק"מ. • טיפוס מצטבר: 100 מטר. לכל החברים שלי, מאחלים לכם סוף שבוע מקסים, שבת שלום. נתראה בשבילים, פיירו קישור מצורף לגלריה:

שאלות ותגובות

נכתב ב - 07/02/2020 11:06:25

שישי בבוקר ממשיך להתמיד – רכיבת אימון מהירה, אתגרית לפני סערת מזג האוויר 7.2.2020

לעתים נשאלת השאלה מה מאפיין פעילות גופנית בתקופת החורף לעומת פעילות גופנית בתקופת הקיץ. ובכן, בדרך כלל הפעילות הגופנית אמורה להיות זהה. יחד עם זאת, תנאי הסביבה השונים עלולים להשפיע על בחירת אופי הפעילות, על בחירת מיקום הפעילות ואורכה. תנאי סביבה וטמפרטורה שמאפיינים חורף (קור, גשם, בריאות לקויה וכדומה) לא תמיד מאפשרים לקיים יחידת אימון סטנדרטית, כך שלא מעט פעמים אנו נאלצים לשנות את סוג האימון הנדרש או אפילו לוותר על קיומו. למעשה, מחקרים מראים כי לתקופת החורף ישנה גם השפעה פסיכולוגית על התנהגותנו.

לרובנו בימי החורף אין חשק להתאמן, האם מומלץ בכל זאת להמשיך בפעילות גופנית בתקופה זו?
בוודאי, לאימון גופני השפעות חיוביות רבות על בריאות הגוף, מניעת מחלות ומניעת השמנה. במחקרים שונים, דווח כי אנשים שממשיכים לעסוק בפעילות גופנית מתונה בתקופת החורף, עשויים להקטין ב-20% את הסיכוי ללקות במחלות זיהומיות של דרכי הנשימה העליונות. לכן, כדאי להמשיך לעסוק בפעילות גופנית מתונה הכוללת רכיבי סבולת אירובית, רכיבי כוח וגמישות. יחד עם זאת, יש להקפיד על חימום מתאים בטרם תחילת האימון ולהצטייד בבגדים מתאימים לשמירה על חום גוף.

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר