• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

אימון רכיבת שבת לבד "בסולו" בעקבות הנחיות משרד הבריאות 21.3.2020

פרטים

נפתח ב: 21/03/2020
סוג: טיול בארץ
 83 תמונות
 3 תגובות
 89 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
הממשלה אישרה תקנות לשעת חירום שיקשיחו את מדיניות "הריחוק החברתי" ויגבירו את האכיפה על יישום ההנחיות - התקנות תהיינה בתוקף לשבוע אכן כן יצאתי לדווש בעקבות ההנחיות החדשות "ניתן לצאת לפעילות ספורט לא מאורגנת בקבוצה של עד 5 אנשים תוך הקפדה על מרחק שני מטר." סיפור רכיבת הבוקר שבת בבוקר יצאתי להתרענן ולנשום אוויר צח בחיק הטבע, לאחר יממה בתוך הבית עם לא מעט חששות וחששות בעקבות משבר הקורונה כולי מעט בחרדה ופחד, ניראה כאילו שהכול פה מתפוצץ, בפנינו, ביננו ומסביבנו, מודאג לגבי ילדיי, נכדיי , בני המשפחה המורחבת, וחבריי. אכן יצאתי כהרגלי לדווש בשבילים, בעקבות ההנחיות החדשות "ניתן לצאת לפעילות ספורט לא מאורגנת בקבוצה של עד 5 אנשים תוך הקפדה על מרחק שני מטר." חזרתי שוב הביתה עליז ושמח, עם עוד רכיבה מאתגרת, במזג אוויר חורפי, אך נעים. • זמן דיווש האופניים כולל (2:51) שעתיים, חמישים ואחת דקות בלבד. • הוספת מספר קילומטרים נוספים לרפרטואר: 42:26 ק"מ. • טיפוס מצטבר: 220 מטר. חברים יקרים, סוף שבוע מהנה, שבת שלום מבורכת, ורק בריאות, נתראה בשבילים, פיירו קישור מצורף לגלריה:

שאלות ותגובות

נכתב ב - 21/03/2020 13:36:07

להלן ההנחיות החדשות ממשרד הבריאות הקורונה:

1 .אין לצאת מהבית, למעט במצבים המחייבים זאת )עבודה בהתאם למגבלות הקבועות שיפורטו להלן ובהתאם לתקנות שיפורסמו בנפרד, הצטיידות במזון, תרופות, שירותים רפואיים ושירותים חיוניים אחרים(.

2 .אין לצאת מהבית לפארקים, לגינות משחקים, לחוף הים, לבריכה, לספריות, למוזאונים,לשמורות טבע וגנים או למרחבים ציבוריים אחרים, למעט יציאה של ילדים במסגרת המשפחה בלבד או עם בעל חיים )באופן בודד(.

3 .אין לקיים חוגים כלל, גם לא במספר מינימאלי של משתתפים, ובכלל זה חוגי ספורט וחדרי כושר, כלל זה חל גם על חוגים המתקיימים במסגרת ציבורית וגם במסגרות פרטיות. ניתן לצאת לפעילות ספורט לא מאורגנת בקבוצה של עד 5 אנשים תוך הקפדה על מרחק שני מטר.

4 .יש לשמור על הקשרים החברתיים באמצעי תקשורת מרחוק ולהימנע מאירוח של חברים ובני משפחה שאינם מתגוררים בבית.

5 .הנחיות לאוכלוסיות בסיכון - קשישים ואנשים עם מחלות כרוניות קשות בכל גיל, מחלות ממושכות של דרכי הנשימה כולל אסטמה, מחלות אוטואימוניות, מחלות לב וכלי דם, סכרת, מחלות ומצבים הפוגעים במערכת החיסון, חולים במחלות ממאירות ומחלות עם פגיעה במערכת החיסון, יש להקפיד ולהימנע ככל הניתן לצאת מהבית, מאירוח אנשים בבית, למעט שירותים חיוניים. יש להיעזר בחברים ובני משפחה בהבאת אספקה לבית.

6 .צמצום הצורך ליציאת אנשים מהבית בכלים הבאים:
א. עבודה מרחוק, שיחות וידיאו ושיחת ועידה
נכתב ב - 21/03/2020 13:38:34

לאחר הרכיבה ישבתי חשבתי, וכתבתי איך אך התדרדרנו למצב הזה?

המסקנה היחידה שעלה לי לראש, שווירוס הקורונה היא התראה ראשונה כנראה מגיעה מבורא עולם, כאזהרה:

• מה שקורה פעם אחת לא בהכרח יקרה שנית. אבל מה שקורה פעמיים, יקרה גם בפעם השלישית, מדינת ישראל חרבה פעמים, בשל שנאת חינם, וחורבנה בשלישית אינו רק אפשרות היפותטית, זהו תרחיש עתיד שעלינו למנוע.

• בעשור האחרון, עיבדנו מעט את הכבוד ההדדי, הידרדרנו לשפל המדרגה, עיבדנו את תחושת הכבוד ההדדי, לא נשאר מקום בליבנו לכבד ולאהוב אחד את השני, וכנראה שלא מספיק דם נשפך מתוך גופינו.

• ראשית אנחנו מדינה בסכנה על רקע היסטורי, כיון שכבר פעמיים חרבנו.

• ולמה חרבנו? חז”ל טענו כי בית המדרש נחרב עקב שנאת חינם, זו אמירה חכמה ורלבנטית מאד. להערכתי הקרבות בין השבטים והקבוצות השונות הן שוב עקב שנאת החינם שהיא תופעה יהודית ייחודית של אוטו אנטישמיות, ששוב הרימה ראש. היא מתבטאת בפיצול, בהיותנו תת קבוצות ורסיסי שבטים, חסרי לכידות וללא הון חברתי.

• דוגמת קיצון היא רצח רבין – שקרה על רקע הפיצול הקיטוב ושנאת חינם. אך ישנן דוגמאות אינספור. החיים בישראל בכלל, ובכנסת כדוגמה, הופכים יותר ויותר לתוכנית הישרדות.

• הישרדות של הציבור: החלשים ושל שכבות הביניים מול הפערים הגוברים, פירוק הרקמה של הסולידריות החברתית, ואי השוויון הגובר.

• הישרדות של המנהיגים: ולמרות שקשה לציבור להאמין בכך – גם נבחרי הציבור המכהנים מצויים בהישרדות מתמדת, הן בשלטון המרכזי בכנסת, והן בשלטון המקומי.

• בכנסת, בדיוק כמו בתוכנית הטלוויזיה ‘הישרדות’, רואים כיצד שוב ושוב מנסים להדיח את החזקים והערכיים ראשונים. חברי הכנסת נלחמים באחד בשני, לעיתים גם באותה המפלגה, ופעמים רבות חותרים דווקא להדיח את המנהיג/ה המצוינת והאיכותי/ת. ואיזה מנהיג שפוי ירצה להיות ראש ממשלה ולשאת בסיכון שישלם בבריאותו ובריאות משפחתו עבור כרטיס לתוכנית הישרדות מפוקפקת כזו? וגם בשלטון המקומי ראשי רשויות מקדישים זמן רב מאד להישרדות פוליטית וקרבות רחוב, זמן שרובו על חשבון עשייה ציבורית לרווחת הציבור.

איך עם ישראל לא מוכן לשבת יחד, אחד עם השני? עד מתי תמשיך השנאה הזו?
האבות שלנו מתהפכים בקברם, בן גוריון היה בוכה אם היה רואה איך המדינה שכל כך חלמו והתפללו למענה אז, נראית כיום.
הגענו לכאן מתוך מטרה משותפת אחת; להקים מדינה יהודית, עצמאית, שתהווה מקום בו נחייה יחד כולנו ללא הבדל דת גזע .
היום, כשאנחנו חיים פה, בביטחון, בעצמאות, כמעצמה טכנולוגית עם הצבא החזק ביותר במזרח התיכון, אנחנו צרכים להיות מאוחדים יותר מתמיד.

עדיין כולי תיקווה שהסבל יגמר, והשנאה תפסק ונצא מזה כולנו מחוזקים עם שינוי לצאת לאור מתוך האפלה...

נכתב ב - 24/03/2020 12:28:42

"המסקנה היחידה שעלה לי לראש, שווירוס הקורונה היא התראה ראשונה כנראה מגיעה מבורא עולם, כאזהרה:"

אם זו המסקנה אז חוץ מהרכיבות אתה צריך גם לצאת לתפילה :-)

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר