היה לי העונג להוביל חברים יקרים מקבוצה ותיקה שרכבנו בעבר "רוכבי כל גיל"
השעה 7.00 בבוקר התכנסנו במתחם תחנת הדלק גן גורו כמה מילים על הרכיבה ויצאנו לדרך.
אורך המסלול:46 ק"מ גובה מצטבר:250 מטר.
יצאנו ממתחם התחנה חוצים כביש 669 עולים על שביל שמוביל אותנו דרך נחל חרוד עד גשר הקנטרה כנף עוברים את הגשר רגלית בתוך אמת המים .
הולכים לראות מה מצב הזרימה בנחל ואת הקיר הדרומי של הנחל ממזרח לגשר אשר מכוסה שכבה עבה של טרוונטין (נטף נחלים).
מצלמים עולים על הגשר וממשים לנוע על שבילים לבנים 4X4 עד הגשר הרומי המערבי
גשר תורכי העומד על תשעה נדבכים רומיים מקוריים ומהווה את הצד המערבי של הדרך "בין הגשרים"
משלימים בוק וממשיכים מזרחה דרך הגשר הקטוע ג׳יסר אל -מקטע - גשר רומי שבצפון לו "שער דמשק" מהתקופה הרומית. אורכו של הגשר מעל ארבעת אומנותיו היה 37מ'ואורך כולל של 200 מטר ,רוחבו 8 מטר וגובהו 18 מטר', והוא נתמך בידי שתי אומנות מצטלבות בזוית של 131מעלות. הגשר הינו הגשר הנטוי הגבוה ביותר שבנו הרומים . הגשר קרס ברעידת האדמה של 18.1.749 לספירה המכונה במקורות היהדות "רעש שביעית".
ממשיכים לנוע מתחת לגשר עותמאני יפהפה מעל נחל חרוד שנבנה בשנת 1877 בידי הסולטן עבדול חמיד השני, שיסודותיו ניצבים על גשר רומי.
משם הדרך קצרה אל קניון הבזלת עוברים את הגשר וממשיכים דרך בריכות הדגים חוצים את כביש 71 נכנסים לשביל הטיילת מנוה איתן ומשם עולים על שביל 4X4 שמוביל אותנו למסיל הקטן במקום בריכת מים בקוטר של כ-20מ' עם מים צלולים שיוצאים מתוך צינור המגיע מעין צמד שכ300מ' מערבה.
עוצרים להפסקה קצרה נכנסים למים מתרעננים קצת מהחום מתארגנים וממשיכים לנוע לכיוון יד לאבוקה
יד לאבוקה לזכר מקימי קיבוץ אבוקה בין השנים 1941_1952 ע"י תנועת גורדוניה. פסל סביבתי, טרקטור ולוח זיכרון מזכוכית .עוצרים לתמונה קבוצתית .
וממשיכים לנוע דרך בריכת המסיל / אבוקה, תחנת הטיבוע - תל סהרון, מעיין נווה מרים(חלפנו ולא נכנסנו).
עד לעין נזם - חונזייר להפסקת בוקר מסורתית לקפה מאפה ושאר מיני.(המקום היה עמוס במטיילים כך שהשולחנות היו בתפוסה מלאה).
חלקנו נכנסנו להתרענן במים הקרירים משלימים בוק מתארגנים וממשיכים לנוע דרך שדות שדה אליהו, תל תאומים ,עין הנצי"ב.. חוצים את כביש 90 ועולים על שביל אופניים שמוביל אותנו דרך ,רחוב רשפים,