• Groopy
  • Groopy
  • CaravanZ
  • Groopy
Groopy

ממשיך לדווש, בצל המשבר הקורונה המתמשך – 24.7.2021.

פרטים

נפתח ב: 24/07/2021
סוג: טיול בארץ
 98 תמונות
 1 תגובות
 78 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
התוכניות שנעצרו, המסלולים שנקטעו והתקוות שהושמו בהמתנה. החיים לפני הקורונה לא היו שונים יותר מדי מעיך שהם עכשיו, מלבד העובדה ש בתקופה הנוכחית אני עדיין מפחד להיות בקרבת אנשים ומקומות הומי אדם, למרות שהתחסנתי. אני עדיין ממשיך להתאמן בהליכות ורכיבות על האופניים. די עומד בתוכניות שלי. רוב הפגיעה שאני חווה היא בפן החברתי אישי. רכיבת שבת בבוקר: בשל החמרה בנתוני התחלואה העלייה בזן הדלתא, אני מאוד חושש ממקומות סגורים והתקהלויות, אכן אני ממשיך להתבודד בשבילים ובשדות, ומתמקד רק בפעילות גופנית. רקע: למחוסנים פעילות ספורטיבית מונעת הדבקה בזן הדלתא: פעילות ספורטיבית מחזקת את מערכות הגוף, ובהן הלב והנשימה, שרירים, גידים ומפרקים. כמו כן, היא מסייעת לירידה במשקל ולטיפול במחלות כגון סוכרת, יתר לחץ דם, עודף כולסטרול, מחלות לב, אוסטיאופורוזיס ועוד. לצד זאת, ההורמונים המשתחררים בעת ביצוע פעילות ספורטיבית ההסחה מבעיות היום-יום שהפעילות יוצרת משפרים גם את בריאותם הנפשית של העוסקים בספורט. הצורך בשמירה על מרחק כדי להפחית את סכנת ההידבקות השפיעו בצורה משמעותית גם על ענף הספורט. זוכר היטב בתקופת הסגר ותחילת משבר הקורונה, המשכתי לדווש והפרתי את ההנחיות, ההוראות. התבודדתי בשדות רמת השרון מתחת למרפסת ביתי. הפסקת הפעילות הספורטיבית עלולה הייתה להביא לנסיגה במצבים רפואיים, לפגוע בבריאות. הספורט עזר לי לסייע בשיפור. אכן, לאור חשיבות הפעילות הספורטיבית, גופי בריאות בעולם פרסמו המלצות והנחיות כדי לאפשר אותה גם תחת המגבלות. בנימה אופטימית זו, חזרתי הביתה לאחר רכיבה מאתגרת, נהנתי ממזג האוויר הקריר של שעות הבוקר. • זמן דווש: (4:35) ארבע שעות, ושלושים וחמש דקות. • תוספת של עוד כמה ק"מ לרפרטואר: 54.52 קילומטרי. • קלוריות 1669 KCAL קלוריות. • עלייה: טיפוס מצטברת 270 מטר • ירידה: ירידה מצטברת:270 מטר. מאחל לכם סוף שבוע מהנה, נתראה בשבילים. פיירו קישור מצורף לגלריה:

שאלות ותגובות

נכתב ב - 24/07/2021 21:58:23

ממשיך לדווש, בצל המשבר הקורונה המתמשך – 24.7.2021.

אינני בטוח שהחיים יחזור לקדמותו גם בהיבט הזה:

בישראל מתייחסים לרוכבי האופניים כבעיה, לא כפתרון, השיח של הרשויות עוסק רק ברוכבים שמסכנים הולכי רגל, ולא אופניים כ פתרון תחבורתי וסביבתי.

יש הרבה אכיפה נגד רוכבים, לא נגד נהגים שמסכנים אותם. מחסור בתשתיות רכיבה בטוחות לא מעודד רוכבים לרדת לכביש. גם כשיש שבילים הם נתקעים במפתיע, ללא פתרונות לרכיבה בצמתים. כשיש תשתיות אנשים משתמשים בהן. רואים את זה בשבילים הטקטיים החדשים בת"א, שאינם שוממים.

הקורונה ניצלה פרצות במערכת החיסון האנושית, ובסבירות גבוהה תהפוך לחלק האבולוציה של בני האדם.

הקורונה תישאר אתנו לנצח, מגפות הן בעיה של ערים. מגפות עולמיות קודמות תמיד התרחשו כשאנשים החלו להצטופף בערים. זו לא בעיה חדשה, אלא בעיה של 2,000 שנה. המגפה היוסטיניאנית למשל התרחשה בערך לפני 1,500 שנה בתקופה שהייתה אורגניסטית לשעתה; היא הובילה לכך שרבים עזבו את הערים, ותנועה משמעותית בחזרה אליהן החלה רק אחרי המהפכה התעשייתית.

גם האבעבועות השחורות היכו בלונדון, כולם ברחו מהעיר, בדיוק כפי במנהטן וכל מי שהיה יכול לעזוב להאמפטונס (אזור כפרי שמצוי 150 ק”מ ממנהטן).
זה דפוס שחוזר על עצמו לאורך ההיסטוריה.

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר