תאור המסלול
ירידה לעין קובי>סיור באתר> המשך ירידה עד לגשר מסילת הרכבת על נחל רפאים. חוצים מתחת לגשר ומתחילים טיפס להר עמינדב. העלייה ידידותית ובשיפוע נוח מאוד.הדרך מסומנת בסמ"ש ירוק.
לפני ההגעה לכביש יש שביל סינגל קצרבמקביל לכביש, שמקצר את הדרך ליד קנדי וחוסך סיכון של רכיבה בכביש.
סיור באתר הזיכרון - "יד קנדי" והפסקה עם פנים לנוף.
ירידה לחורבת סעדים המשך בשביל אדום במדרון הדרומי של הר שלמון עד לצומת עם כביש מסומן ירוק. מכאן טיפוס חד לחוות הגתות,. שימו לב להמשיך בדרך עם סימון ירוק כ-1 ק"מ ואז לפנות לדרך הפונה ימינה בצורה חדה, אפשר לחלוף עליה בלי לראות אותה, . לטפס בדרך זו (ללא סימון) עד שתפגשו שביל הליכה משמאל. מכאן הולכים ברגל בשביל ללא סימון ואחרי מרחק קצר תשתלבו בשביל סמ"ש כחול, השביל מוביל לסדרה של גתות ובסופה ספסלים ואוויר צלול להפסקה.
מקום זה נמצא ב קצה הדרך המסומנת ירוק.. אפשר לחזור איתה או פשוט לקצר בהליכה במדרון תלול וקצר עד לדרך שאיתה עלינו.
בצומת השבילים לרדת בשביל השחור ובצומת הבאה להמשיך בכחול, הכחול נפגש שוב בשביל השחור שמתפצל: אחד בירידה מפותלת עם דדרת בסיבובים עד לנחל רפאים.ומשם בדרך הצמודה לערוץ הנחל מזרחה עד לגשר.
הדרך השנייה ממשיכה מזרחה גם לגשר הרכבת.בצד הצפוני שלה.
עולים בעלייה תלולה לכיוון עין קובי ןבפיתול השני של הדרך פונים ימינה לדרך המסומנת כחול.בצומת הבאה להמשיך בדרך עם סימון אדום. צומת הבאה להמשיך עם הירוק. בצומת הבאה לפנות ימינה בשחור ןאחר כך שמאלה לכיוון מזרח בכחול . כאן כבר תראו את תחנת הדלק. להמשיך בדרך עד לשער הסגור ןמהשער יש דרך צמודה לגדר עד לנקודת ההתחלה בתחנת הדלק.